احمدي‌نژاد در نامه‌اي به دبيركل سازمان ملل با اظهار تعجب از عدم موضع گيري وي در خصوص قتل بي رحمانه مروه الشربيني تصريح كرد: آيا وقت آن نيست كه با محكوم كردن قاطع جنايت اخير خواستار رسيدگي و مجازات عاملان اين رسوايي بزرگ شويد؟

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني نهاد رياست جمهوري، متن نامه رئيس جمهور كشورمان خطاب به دبير كل سازمان ملل متحد بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي بان كي مون
دبيركل سازمان ملل متحد

قتل بي رحمانه سركار خانم مروه الشربيني قلب انسانها را جريحه‌دار و ابهامات زيادي در اذهان مردم جهان ايجاد كرده است كه به شمه‌اي از آن اشاره مي‌شود:

1- خانم مزبور به نحو قانوني در آلمان اقامت داشته و در حقيقت ميهمان اين كشور بوده است. در همه جاي جهان حتي نزد اقوام بدوي، ميهمان مورد احترام ميزبان بوده و كسي حق تعرض به آنان را نداشته است.

2- براساس رويه معمول حقوقي و اخلاقي در همه نظامات قضايي، امنيت شاكي و متشاكي در طول رسيدگي به شكايات محفوظ است. دستگاه قضايي پناهگاه مظلومان و ستمديدگان است، اما در جريان رسيدگي قضايي، شاكي آن هم در محضر دادگاه مورد حمله قرار مي گيرد و براساس گفته شاهدان ، ضارب فرصت كافي پيدا مي كند تا چندين ضربه چاقو بر پيكر مشاراليها وارد نمايد.

قاضي، دادستان، هيات منصفه و ماموران امنيتي تماشاگر اين صحنه فجيع بوده اند و اقدام بازدارنده كافي انجام نداده اند اين فرضيه به طور جدي مطرح است كه تصميم به جنايت با هماهنگي قبلي بخشي از دستگاه قضايي و نيروهاي امنيتي بوده است به خصوص اينكه وقتي همسر خانم مزبور به دفاع از همسر خود برمي خيزد ضابط قضايي به جاي دفاع از او، وي را هدف قرار داده و مجروح مي كند.

3- خبر جنايت روزها سانسور مي شود، دولت و دستگاه قضايي آلمان سكوت مي كنند، و اين چنين است كه ظلم بزرگتر تاريخي اتفاق مي افتد.

جناب آقاي بان كي مون

بالاتر از قتل فجيع خانم شربيني شكسته شدن حرمت و تقدس امر قضا توسط دستگاه قضايي و امنيتي آلمان است و اين يك امر كم نظير در تاريخ است. اگر حقوق اولي انسانها توسط متوليان امر قضا شكسته شود، آيا هيچ حقوقي پايدار خواهد ماند. مظلومان و ستمديدگان بايد به كجا پناه ببرند؟ آيا غير از اين است كه ستمگران و ظالمان بر مقدرات انسانها مسلط مي شوند و عرض و شرف و جان و مال و امنيت انساني به خطر خواهد افتاد؟

آيا خسارتي بزرگتر از اين مي توان يافت؟

در كنار اين فاجعه بزرگ سوالات زيادي مطرح است از جمله اينكه:
آيا قتل خانم مروه الشربيني نشانه اي از نژاد پرستي افراطي در بخشهاي از دولت و دستگاه قضايي آلمان نيست؟

چرا دولت آلمان در قبال اين جنايت دلخراش اقدام قاطعي انجام نداده است، آيا وقوع اين جنايت و مواضع دولت و دستگاه قضايي آلمان راه را براي جنايتهاي بعدي هموار نخواهد كرد؟

البته از برخي سياستمداران آلماني كه ملت و جوانان خود را در برابر صهيونيستها تحقير مي كنند و پدران آنان را جنايتكاران تاريخ آلمان قلمداد مي كنند كه بايد فرزندان آنان تا ابد شرمسار بوده و به نژاد پرستان صهيونيست باج پرداخت كنند تعجبي نيست. تعجب از بعضي سران دولت هاي اروپايي و آمريكاست كه از يك طرف مدعي دفاع از ارزش هاي انساني هستند و از جانب ديگر در برابر اين جنايت آشكار سكوت مي كنند.

تعجب ما از عدم موضعگيري قاطع جنابعالي است. اگر به خاطر داشته باشيد در ملاقات حضوري ، جنابعالي بر تعهد خود نسبت به عدالت و دفاع از حقوق مظلومان تاكيد كرديد. آيا وقت آن نيست كه با محكوم كردن قاطع جنايت اخير خواستار رسيدگي و مجازات عاملان اين رسوايي بزرگ شويد و موضوع را در مراجع ذيربط پيگيري نماييد . چرا برخي دولت مردان بايد همچنان در قابل رفتارهاي غيرانساني خود مصونيت داشته باشند؟

اگر جنابعالي عدالتخواهي و حق طلبي را فرياد نكنيد و وظيفه خود را در قبال اين ظلم آشكار كه ساحت مقدس قضاوت و دفاع از حقوق مظلومان را لكه دار كرده است انجام ندهيد مصيبتهاي بزرگتري دامن بشريت را خواهد گرفت و افراد زياد تري قرباني بيعدالتي و تبعيض خواهند شد.
اميدوارم به وظيفه قانوني ، انساني و تاريخي خود عمل نماييد و از حيثيت سازمان ملل دفاع كنيد.  

تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.