محققان دانشگاه ويرجينيا دريافتند كه توان مغز در سن 22 سالگي به نقطه اوج مي‌رسد و از سن 27 سالگي به تدريج قدرت آن رو به انزال مي‌رود.

به گزارش ايسنا، پروفسور تيموتي سالت‌هاوس در مطالعات دقيق و عميق خود در اين زمينه دريافته است كه قدرت استدلال،‌ سرعت فكر كردن و ديد فضايي همگي در سال‌هاي پاياني دهه‌ 20 سالگي كم كم كاهش پيدا مي‌كنند.

به اين ترتيب پروفسور سالت‌هاوس تاكيد مي‌كند كه روش‌هاي درماني و توانبخشي براي متوقف و يا معكوس كردن جريان پيري بايد از سال‌هاي پيش از ميانسالي آغاز شده و به كارگفته شود.

سالت‌هاوس براي بررسي قدرت ذهني افراد روي دو هزا ر شخص سالم در گروه‌هاي سني 18 تا 60 ساله مطالعه و آزمايش كرد. در اين آزمايشات داوطلبان كارهايي چون حل كردن معما، به ياد آوردن واژه‌ها و نقل جزييات و الگوهاي نقطه‌اي در حروف و نشانه‌ها را انجام مي‌دادند.

پژوهشگران دريافتند كه اولين نشانه كاهش توان و كارآيي ذهن در آزمون‌ها در سن 27 سالگي مشاهده مي‌شود،‌ اما از سوي ديگر معلوم شد كه قدرت حافظه تا سن 37 سالگي دست نخورده و پا برجا باقي مي‌ماند، اما در عوض توانايي‌هاي مغز كه مبتني بر دانش جمع‌آوري شده است، از جمله انجام آزمون‌هاي مربوط به لغات و اطلاعات عمومي، ‌تا سن 60 سالگي افزايش مي‌يابد.تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.