حسینعلی امیری معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با اعلام رضایت از گزارش ملی كاداستر و مدیریت زمین، آن را پیش درآمدی برای ارائه گزارش بین المللی این طرح در اجلاس كشورهای آسیا پاسیفیك در خرداد ماه سال آینده در تهران دانست.

به گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، وی كه در اختتامیه همایش ملی كاداستر و مدیریت زمین با رویكرد دولت الكترونیك سخن می گفت، با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی كاداستر با حضور كشورهای آسیا پاسیفیك و تعدادی از سازمانهای بین المللی و مقامات سازمان ملل در خردادماه 88 در تهران گفت: ارائه گزارش های بین المللی این بخش می تواند برخی نگاههای غلط شكل گرفته درباره كشورمان را اصلاح كند و تاثیر زیادی در جهت مصالح ملی داشته باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در آخرین روز این همایش با استماع گزارش پیشرفت طرح كاداستر در 30 استان كشور افزود: بدون شك ارائه چنین گزارش هایی در مجامع بین المللی می تواند اعتماد و اطمینان به احترام به حقوق و مالكیت اشخاص در نظام جمهوری اسلامی ایران، اصلاح رتبه كشور در ارتباط با بهبود فضای كسب و كار، رونق اقتصادی ناشی از جذب سرمایه گذاریهای خارجی و تاثیرات مثبت دیگری در عرصه ملی را برای كشور فراهم بیاورد.

وی با تاكید بر موضوع تثبیت مالكیت به عنوان یكی از مهمترین مولفه های حاكمیت ملی افزود: در جلسات متعدد با كارشناسان و مسئولین مجامع بین المللی، ویژگیهای برجسته نظام تثبیت مالكیت كشور به عنوان نظامی یكپارچه كه همه مالكیتها اعم از منقول، غیر منقول، معنوی و صنعتی را تحت نظر و مسئولیت یك نهاد و سازمان حقوقی وابسته به قوه قضائیه را تشریح كرده ایم كه مورد توجه جدی آنها قرار گرفته است.

حسینعلی امیری اظهار داشت: در بسیاری از كشورها تثبیت مالیكت آنها در چند بخش مختلف انجام می گیرد و این در حالی است كه قانونگذار در ایران با حرمت قائل شدن برای مالكیت و مصون نگه داشتن این حق از ملاحظات سیاسی و امنیتی، آن را در یك دستگاه بی طرف حقوقی قرار داده و همواره رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور یكی از قضات دیوان عالی كشور است كه این ویژگی در نظام های حقوقی دنیا بی نظیر است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با اشاره به طرح كاداستر افزود: این طرح سابقا به صورت متمركز و خارج از حیطه نظارت مدیران كل ثبت اسناد واملاك انجام می گرفت كه خوشبختانه با پیگیری استانی آن و واگذاری اختیارات و اختصاص بودجه به استانها، این كار با تسلط و اشراف بیشتر مدیران كل ثبت سراسر كشور و سرعت و كیفیت بالاتری پیگیری شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر به روز رسانی سیستم های مكانیزه ثبتی و بانك های اطلاعاتی در سراسر كشور، خواستار مستند سازی فعالیتها و فراهم شدن امكان ارزیابی عملكرد این بخش در هر دوره زمانی شد.

امیری با تقدیر از اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تصویب فوریت طرح كاداستر، از مدیران و كارشناسان خواست نظر خود را در خصوص طرح تا بیستم اسفندماه به معاونت برنامه ریزی و توسعه فنآوری سازمان اعلام نمایند.

وی با مثبت ارزیابی كردن صدور بخشنامه همكاری موثر ادارات كل ثبت اسناد و املاك با در اختیار گذاردن اطلاعات طرح جامع املاك جهت اجرای طرح مسكن مهر به وزارتخانه های تعاون و مسكن گفت: بدون شك همراهی سازمان ثبت اسناد در این طرح كمك زیادی به تخصیص عادلانه منابع مالی بیت المال كرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد با ابراز امیدواری از اتمام استقرار سیستم مدیریت یكپارچه ثبت ملك(میثم) در همه استانهای كشور در آینده نزدیك افزود: این طرح یك فرآیند طولانی از مرحله تقاضا تا مرحله صدور سند مالكیت را در مدت زمان كوتاهی فراهم می آورد.

حسینعلی امیری همچنین از ارائه و انتشار شكل جدید اسناد مالكیت در رسانه ها جهت اظهار نظر كارشناسان خبر داد و افزود: بعد از بررسی همه نظرات و جوانب، دفترچه های اسناد مالكیت در شكل جدید و در دو برگ تهیه خواهد شد.

دكتر سلیمانی معاون برنامه ریزی و توسعه فنآوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد نیز در این مراسم، با اشاره به هم اندیشی مثبت سازمانهای مكان محور و مرتبط با بحث مدیریت زمین در همایش به منظور تحقق روش های علمی و نوین گفت: این همایش آینده روشنی را برای كاداستر كشور ترسیم كرد.

شایان ذكر است در روز پایانی این همایش كه با هدف به اشتراك گذاشتن تجارب استانی و استفاده از تجربیات برای رسیدن به اهداف طرح كاداستر برگزار شده بود، مدیران كل ثبت اسناد و املاك 30 استان كشور به ارائه گزارش وضعیت سیستم كاداستر در واحدهای ثبتی، امكانات و تجهیزات، تعامل با سایر دستگاهها، تهیه نقشه های شهری و روستایی، داده آمایی دفاتر املاك و به روز رسانی نقشه كاداستر و بانك جامع املاك، گردش كار روان و با اطمینان در صدور یا اصلاح سند مالكیت در راستای اهداف ثبت نوین پرداختند.  

تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.