سودان دولت فرانسه را به دليل صدور رواديد براي ‪ ۱۰۳‬كودك چادي به فرانسه به دست داشتن در قاچاق كودكان در قضيه دارفور متهم كرد.

پايگاه اطلاع رساني "ژون آفريك" در گزارشي به نقل از خبرگزاري رسمي فرانسه اعلام كرد كه دولت سودان با اشاره به صدور رواديد براي كودكاني كه انجمن "آرش دو ژوئه" قصد قاچاق آنها را به فرانسه داشت، دولت فرانسه را متهم اصلي اين ماجرا شناخت.

"محمدعبدالرحمن حسبو" مسوول كمك‌هاي بشردوستانه در سودان، دولت فرانسه را حامي انجمن "آرش دو ژوئه" معرفي كرد و افزود: تاكنون بيش از ‪ ۱۰‬هزار كودك از كشورهاي آفريقايي چاد و سودان به كشورهاي اروپايي قاچاق شده‌اند.

وي همچنين قاچاق كودكان را "يك فاجعه انساني" خواند و افزود كه به گزارش منابع رسمي ‪ ۷۴‬كودك سوداني نيز كه اخيرا ناپديد شده‌اند به كشورهاي اروپايي قاچاق شده‌اند.

وي رفتار "نيكلا ساركوزي" رييس جمهوري فرانسه را در قبال اين مساله غير منصفانه دانست و اعلام كرد: رييس جمهوري فرانسه تنها براي مذاكره با دادگاه و آزادي اروپاييان متهم، به كشور چاد سفر كرد و حتي از قربانيان اين فاجعه انساني ديدن نكرد.

حسبو همچنين با اشاره به اين مطلب كه تمامي انجمن‌هاي خيريه فعال در چاد و سودان از جمله انجمن "آرش دو ژوئه" از سوي مجامع دولتي حمايت مي‌شوند خواستار توجه بيشتر سازمان ملل و كميسارياي عالي اين سازمان در امور پناهندگان به كودكان كشورهاي آفريقايي كشور شد.

"اريك برتو" رييس انجمن "آرش دو ژوئه" پيش از اين با اعتراف به انتقال يك هزار كودك منطقه "دارفور"، به فرانسه اعلام كرده بود كه قرار بود اين اقدام تا انتقال ‪ ۱۰‬هزار كودك اين منطقه به فرانسه ادامه يابد.تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.