علمای ارشد عربستان: تظاهرات حرام است

 

روزنامه بريتانيايی "ديلی تلگراف" خبر از فروش اورانيوم توسط دولت زيمبابوه به ايران داد .

اين روزنامه بريتانيايي در گزارشي مدعي شد كه با وجود تحريم هاي بين المللي عليه ايران ، دولت رابرت موگابه رييس جمهوري زيمبابوه در نظر دارد در ازاي فروش مقاديري اورانيوم به ايران ، سوخت وارد كند .

اين گزارش به نقل از " سيمباراشه مومبنگگوی " وزير امور خارجه زيمبابوه، تحريم های بين المللی عليه   ايران را  " ناعادلانه"  و " رياکارانه " خوانده است .

وزير امور خارجه زيمبابوه افزوده است: " در حالي كه زيمبابوه ذخاير ارزشمند اورانيوم دارد اما با نبود دانش فنی ، محدوديت سرمايه گذاري ، و تجهيزات برای استخراج آن روبروست."

اين مقام زيمبابوه اي مي افزايد :‌"‌هر کشوری حق دارد تا بر اساس معاهده های بين المللی از انرژی صلح آميز هسته ای استفاده کند و زيمبابوه از انعقاد قرار داد با ايران نفع اقتصادي خواهد برد."

ديلي تلگراف به نقل از ديپلمات های نزديک به سازمان ملل مي نويسد : در صورتی که زيمبابوه به ايران اورانيوم بفروشد ، با تحريم های مستقيم جامعه جهاني روبرو خواهد شد،با اين حال جامعه جهاني امکان کمی برای تنبيه اين کشور خواهد داشت.

ذخاير اورانيوم زيمبابوه حدود ۴۵۵ هزار تن برآورد می شود که در معدن "کانيمبا " در شمال هراره (پايتخت) قرار دارد.

روزنامه ديلی تلگراف می افزايد كه اسناد مربوط به مراودات زيمبابوه با ايران در اين زمينه در اختيار آژانس بين المللي انرژي اتمي قرار گرفته است.

گفتني است كه نشست فصلي شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي از روز دوشنبه تا جمعه در وين برگزار مي شود كه يكي از دستور كارهاي اصلي اين نشست بررسي پرونده ايران است.

بر اساس گزارشي كه ديلي تلگراف مدعي است در اختيار آژانس است ، دولت موگابه از ايران خواسته تا در ازاي دريافت سوخت از اين كشور ، اورانيوم خود را در اختيار ايران قرار دهد .

همچنين بر اساس اين گزارش تا كنون وزراي امور خارجه و تعاون ايران برای انعقاد قرارداد و مهندسان ايرانی نيز برای برآورد ذخاير اورانيوم زيمبابوه به این کشور سفر کرده اند.

گفتني است كه بر اساس تحريم هاي وضع شده از سوي شوراي امنيت ملل متحد فروش تجهيزات و مواد قابل استفاده در برنامه غني سازي ايران و موادي كه كاربرد دوگانه داشته باشد ، به ايران ممنوع شده است ...../تحلیل:عصرایرانتاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت
بهترین روش انتخاب آتلیه عروس

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.