دو ماه مانده به برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در ایران فعالیت های دولت برای دعوت از سران کشورها شدت گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، وزرا و مشاوران رئس جمهور در چند هفته اخیر سفرهایی به کشورهای عضو سازمان غیرمتعهد ها داشته و از سران آن برای شرکت در اجلاس ایران دعوت کرده اند.

محمد رضا فرقانی مدیر کل امور بین الملل دفتر رییس جمهور  در پاسخ به این سئوال که آیا پادشاه جزیره بحرین به اجلاس سران غیر متعدها دعوت خواهد شد، گفت: هنوز دعوت نامه ای برای پادشاه این کشور جهت حضور در اجلاس سران جنبش غیر متعدها ارسال نشده است اما به لحاظ دیپلماتیک این کار باید انجام شود.

وی که با فارس گفت و گو کرده افزود: ما نمی توانیم کشوری را از لیست حضور در یک اجلاس بین المللی حذف کنیم. تعیین این که این کشور در چه سطحی در اجلاس تهران شرکت کند، بر عهده آن کشور خواهد بود.
 
در همین حال یک عضو هیئت رییسه مجلس در واکنش به این خبر با اشاره به جنایات آل خلیفه در سرکوب مردم بحرین تاکید کرد که حاکم بحرین نباید به اجلاس عدم تعهد در تهران دعوت شود.
 
محمد دهقان در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه حکامی که دست به سرکوب ملت هایشان زده اند و از دیدگاه مردمشان مشروعیت ندارند نباید در کنفرانسی که در ایران برگزار می شود شرکت کنند گفت:حاکم بحرین و شاه عربستان نباید در اجلاس تهران شرکت کنند چون مشروعیت ندارند.

وی افزود: با جنایاتی که آل خلیفه در بحرین صورت داده و نیز با کمکی که آل سعود به سرکوب مردم و جنایت در بحرین داشته و نیز اقداماتی که عربستان در تسلیح تروریستها در سوریه دنبال کرده جنبش عدم تعهد باید حضور آنان را معلق و آنان را تحریم کند.

نماینده چناران و طرقبه ادامه داد: مشروعیت اعضای عدم تعهد به عدم وابستگی به شرق و غرب است در حالی که بحرین و عربستان به اسرائیل و امریکا و متعهدند و به طور طبیعی عضو عدم تعهد نمی توانند باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آل خلیفه در بحرین مرتکب جنایت علیه بشریت و نسل کشی شده و شایسته نیست در یک اجلاس بین المللی حضور داشته باشند.

وی در رابطه با تعلیق عضویت بحرین در جنبش عدم تعهد نیز بیان داشت:با توجه به جنایات رژیم آل خلیفه در بحرین ایران باید این پیشنهاد را ارائه کند و با سایر اعضا رایزنی داشته باشد اما تصمیم گیری در این رابطه با اعضای عدم تعهد است.
 
90 درصد دعوت نامه‌ها توزیع شد

 معاون امور بین الملل رییس جمهور نیز به ایرنا اعلام کرد: براساس زمانبندی انجام شده، 90 درصد از دعوتنامه ها برای شرکت در اجلاس غیرمتعهدها در تهران توسط برخی وزرا و مسوولان وزارت امور خارجه توزیع شده است.

علی سعید لو با بیان این که هم اینک کارهای اجرایی مربوط به برگزاری این اجلاس بزرگ دنبال می شود، افزود: کارهای محتوایی مربوط به این اجلاس و اسنادی که قرار است در این نشست بین المللی در خصوص آنها تصمیم گیری شود نیز آماده شده است.تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.