رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تأکید بر این که شیر تک نرخی می‌ماند گفت: بر اساس توافق اولیه‌ای که با انجمن صنایع لبنی صورت گرفته در نظر است اقلام لبنی دارای اولویت مصرف با قیمت مناسبی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد اما این قیمت مناسب برای تمام اقشار جامعه یکسان است.

به گزارش شبکه ایران دیروز یکی از خبرگزاری‌های کشور به نقل از دبیرانجمن صنایع فرآورده‌های لبنی خبری اعلام کرد که طبق توافق با وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است شیر، پنیر و ماست از 17 تیرماه با دو نرخ متفاوت برای اقشار کم درآمد و اقشار مرفه جامعه توزیع شود.

سید جواد تقوی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ضمن تکذیب چنین توافقی گفت: آنچه در مذاکرات دو جانبه با انجمن صنایع لبنی مورد توافق اولیه قرار گرفته، دونرخی کردن شیر، ماست و پنیر نیست بلکه عرضه این سه محصول با قیمت مناسب برای تمام اقشار جامعه است.

او توضیح داد: افزایش قیمت نهاده‌های دامی منجر به افزایش قیمت شیرخام و به تبع آن افزایش قیمت محصولات لبنی شده است. در عین حال دولت تأکید ویژه‌ای دارد که این رشد قیمت‌ها روی سبد مصرف خانوار تأثیر منفی نگذارد به همین دلیل تصمیم داریم همان‌گونه که در توافقات اولیه مطرح شده، نهاده‌های دامی ارزان را دراختیار دامداران قرار دهیم تا شیرخام 630تومانی به میزانی که بتوان قیمت سه محصول پرمصرف و اولویت دار شامل شیر، ماست و پنیر را در سطح مناسب حفظ کرد، در اختیار کارخانجات لبنی قرار گیرد.

وی تأکید کرد: بنابراین به هیچ عنوان بحثی از دونرخی شدن این سه محصول در میان نبوده و احتمالاً خبرنگار خبرگزاری مذکور از سخنان دبیر انجمن صنایع لبنی برداشت نادرستی کرده است. پیش از این قرار بود نهاده‌های ارزان قیمت با نظر کارخانجات لبنی در اختیار دامداران قرار گیرد تا دامداران از این طریق متعهد به تحویل شیر خام با قیمت 630 تومان به کارخانجات شوند.

تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سئو یعنی چی ؟
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت
بهترین روش انتخاب آتلیه عروس

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.