رییس بانك مركزی در مورد نوسانات قیمت سكه گفت: بسیاری در بازار سكه سرمایه گذاری كرده اند و دوست ندارند كه قیمت سكه كاهش یابد.

به گزارش ایرنا، 'محمود بهمنی' افزود: این افراد ممكن است معادل سودشان به پای ضرر نیز بنشینند و با خود بگویند كه 10 تا 50 میلیارد تومان برای سكه سرمایه گذاری كردم و حاضر نیستم سهمم به نصف تقلیل یابد.

وی اظهار داشت: سكه ای را كه 630 هزار تومان فروخته ایم امروز 590 ،620 یا 630 هزار تومان است و مردمی كه می خواهند سكه هایشان را تحویل بگیرند باید 25 یا 30 هزار تومان مالیات بر ارزش افزوده نیز پرداخت كنند كه در نهایت 670 هزار تومان می شود.

بهمنی ادامه داد: ما گفته ایم كسانی كه ضرر می كنند، مراجعه كنند و پولشان را تحویل بگیرند یا اوراق مشاركت 24 درصد دریافت كنند تا چندان ضرری متوجه شان نشود.

رییس بانك مركزی با بیان این كه عده ای در برابر كاهش قیمت سكه مقاومت می كنند، اضافه كرد: این افراد در بازار موثر هستند و تعدادشان نیز زیاد است، لذا هیچ دلیلی وجود ندارد زمانی كه روند قیمت جهانی طلا رو به كاهش است، ما قیمت را افزایش دهیم.

وی درخصوص بررسی های چند روز گذشته اش درباره وضعیت بازار سكه گفت: 80 درصد كسانی كه متقاضی سكه از بانك ها بودند، به جای سكه، اوراق و برخی نیز وجه نقد دریافت كردند، چرا كه در محاسباتشان به این نتیجه رسیده اند كه این اقدام بهتر است.

بهمنی در پاسخ به سوالی درباره برخی ادعاها مبنی بر وجود ارتباط میان قیمت سكه و ارز در بازار و مذاكرات ایران با گروه 1+5 اظهار داشت: آنچه به قیمت جهانی وصل است ، به مذاكرات چه ارتباطی دارد؟

رییس كل بانك مركزی اضافه كرد: هر كس می تواند هر ادعایی داشته باشد چرا كه اختیار دارد و آزادی فكر نیز همین است.


تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.