511659-713299.jpgنارنجی: آیا می توان از مغز کار بیشتری کشید؟ بری گوردون، پروفسور نورولوژی و علوم شناختی دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز جواب می دهد: بله! شاید بیشتر از آنچه فکرش را بکنید.

اگر نمی توانید مغز بیشتری روی کارتان بگذارید (کار بیشتری از مغزتان بکشید)، اگر نمی توانید تمام وقت با تمرکز کامل کار کنید، خصوصا زمانی که خسته و تنبل شده اید، در اینجا چند توصیه کوتاه داریم:

دو استراتژی (روش) تایید شده برای افزایش کارایی سیستم عصبی وجود دارد. استراتژی اول تمرکز است، که البته کاری بس مشکل است. این کار با فشار آوردن به مغزتان برای ماندن روی یک کار و فکر نکردن به سایر موارد، متفاوت است. هنگام تمرکز، ذهن شما توانایی جمع آوری ابزارهای مورد نیاز برای حل مشکلات پیچیده را دارد. در حقیقت، تمرکز شدید شاید یکی از دلایل توانایی های غیر عادی دانشمندان بزرگ در محاسبات پیچیده و به خاطر سپردن مطالب فراوان باشد.

روش دوم بهینه سازی است. مغز انسان با یک «ماشین فکر کردن» تفاوت های بسیاری دارد. سرعت پردازش ذهنی ما کند و دقت حافظه ما بسیار کمتر از ماشین ها است. محدودیت های درونی ما با اشتباهات ساده ذهنی که گاها می کنیم و تفکرات غیر مفید (اما قابل تصحیح و بهبود) مخلوط می شوند (و حاصل این مخلوط در مقایسه با ماشین ها که هیچ یک از این مشکلات را ندارند، اصلا جالب نخواهد بود). برای شروع، می توانید مشکل حل کن بهتری شوید اگر بر اشتباهات فردی و نقاط ضعف خود غلبه کرده و راه حل های میانبر و جایگزین فکر کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید تا به دنبال راه های مختلف تر باشید (و هیچ گزینه ای را هر چند غیر معقول، بدون بررسی کنار نگذارید)، ذهن شما بهتر می تواند، بهینه ترین راه را پیدا کند.

شواهدی نشان می دهد که تمرکز و بهینه سازی با انجام بازی های کامپیوتری بهبود می یابد. دانشمندان اعصاب در دانشگاه روچستر نشان داده اند که حتی در بازی کننده های تازه کار با انجام بازی های اکشن، مهارت های شناختی (cognitive) مانند ادراک و توجه بهبود می یابد. این بازی ها می توانند قدرت ذهنی افراد را بالا ببرند، زیرا این بازی ها نیاز به تمرکز شدید و قدرت تصحیح خطای بی رحمی دارند (زیرا اگر خطاهای تان را تصحیح نکنید، به راحتی توسط دشمن هدف قرار می گیرید!)

گاهی، اگر چندان به خود سخت نگیرید، بهتر می توانید فکر کنید (و به راه های جایگزین توجه کنید.) در زمان هایی که خلاقیت هنرمندانه و علمی مغزتان فوران می کند ـ همان وقت هایی که انسان ها بزرگترین و مهمترین مشکلات شان را حل کرده اند - معمولا هنگامی است که اجازه می دهید مغزتان خنک، سرد و رها شود. شاید به نظر نرسد که یک مغز به حال خود رها شده، کارایی چندانی داشته باشد، اما یکی از ویژگی های خاص مغز انسان است که زمانی به بهترین افکار می اندیشد که به نظر نمی رسد در اصلا در حال کار باشد (نه مانند کامپیوترها که بهترین نتیجه را وقتی می دهند که پنکه آنها تا ته در حال کار است.)
تاريخ : | | نویسنده : irjok |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.